28 Mar 2011

YDÜ Giriş Sınavı 11 Haziran’da Yapılacak

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) yurttaşı adaylara yönelik Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 11 Haziran 2011 Cumartesi günü saat 09:00’da, üniversite kampüsünde tek oturum halinde yapılacak.

Sınav kayıtları 10 Haziran Cuma günü mesai saati sonuna kadar devam edecek. Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda yapılacak olan kayıt için adaylardan, 1 adet fotoğraf, KKTC Kimlik Kartı fotokopisi ve Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Vakfı Hesabına yatırılacak olan 100 TL Sınav Harcı alınacak. Ayrıca, eski yılların örnek sınav soruları da üniversiteden temin edilebilecektir.

Üniversite yetkilileri, sınavla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yakın Doğu Üniversitesi gençlerimize eğitimsel ve kültürel bağlamda rehber olmayı bugüne kadar görev bilmiştir. Bu bağlamda Üniversitemiz tahsis ettiği burs kontenjanı ile gençlerimize kendi ülkelerinde yükseköğrenim olanağı sağlarken, başarılı öğrencileri de ödüllendirmeyi ilke edinmiştir. Üniversitemiz, sınava katılacak olan öğrenci adaylarını burs kontenjanlarından yararlandırmaya ve sınav sonucu başarı düzeyine göre, en çok ilgi duyduğu alanda öğrenim olanağı sağlayacak birinci tercihlerine yerleştirmeye çalışacaktır”.