29 May 2010

Yakın Doğu Koleji’nde Burs Sıralama ve Giriş Sınav Sonuçları Açıklandı

Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) bünyesinde etkinlik gösteren Yakın Doğu Koleji’nde (YDK) 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılı için bugün (29 Mayıs) burs sıralama ve giriş sınavı yapıldı.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, saat 9:00’da başlayan burs sıralama ve giriş sınavında Türkçe, Matematik ve İngilizce derslerinden, klasik ve çoktan seçmeli olarak ilkokul müfredatına uygun toplam 90 soru soruldu. 403 adayın katıldığı sınav sonucu 195 kişi kesin kayıt hakkı kazandı. 31 öğrenciye tam burs, 30 öğrenciye yarı burs, 28 öğrenciye çeyrek burs verildi. Böylece toplam 89 öğrenciye burs verilmiş oldu.

Kolej yetkilileri kesin kayıt hakkı kazanan öğrencilerin en geç, 18 Haziran Cuma gününe kadar kayıtlarını yaptırmaları gerektiğini belirtti. Kesin kayıt yaptıracak öğrencilerden doğum belgesi, 4 adet vesikalık fotoğraf , 50 Sterlin ön kayıt ücretiyle okul ücretinin bir kısmı olan 250 Sterlin’in Yakın Doğu Bankası şubelerinden birine yatırılması istenecek.

Konu ile ilgili daha detaylı bilgi, Yakın Doğu Koleji Sekreterliği’nden alınabilir.
Sınavda başarılı olanların listesi için tıklayınız: Yakın Doğu Koleji 2010 Sınav Sonuçları