27 Mar 2009

YDÜ Giriş Sınavı 6 Haziran 2009′da Yapılacak

KKTC yurttaşı adaylara yönelik YDÜ Öğrenci Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı, 6 Haziran 2009 Cumartesi günü saat 09:00’da, üniversite kampüsünde tek oturum halinde yapılacak.

Yakın Doğu Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Dairesi Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, sınav kayıtları 5 Haziran Cuma günü mesai saati sonuna kadar devam edecek. Yakın Doğu Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı’nda yapılacak olan kayıt için adaylardan, 1 adet fotoğraf, KKTC Kimlik Kartı fotokopisi ve Yakın Doğu Üniversitesi Eğitim Vakfı Hesabına yatırılacak olan 100 YTL Sınav Harcı alınacak. Ayrıca, eski yılların örnek sınav soruları da üniversiteden temin edilebilecektir.

Üniversite yetkilileri, sınavla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Yakın Doğu Üniversitesi gençlerimize eğitimsel ve kültürel bağlamda rehber olmayı bugüne kadar görev bilmiştir. Bu bağlamda Üniversitemiz tahsis ettiği burs kontenjanı ile gençlerimize kendi ülkelerinde yükseköğrenim olanağı sağlarken, başarılı öğrencileri de ödüllendirmeyi ilke edinmiştir. Diğer bir önemli ilkemiz ise, Üniversitemizin düzenleyeceği Yerleştirme ve Burs Sıralama Sınavı’na katılan öğrencileri birinci tercihlerine yerleştirmeye özen göstermektedir. Üniversitemiz, sınava katılacak olan öğrenci adaylarını burs kontenjanlarından yararlandırmaya ve en çok ilgi duyduğu alanda öğrenim olanağı sağlayacak birinci tercihlerine yerleştirmeye çalışacaktır”.